Targor-Truck na kongresie Logistycznym CSCMP_2023

Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami naszym udziałem w Kongresie Logistycznym CSCMP_2023 w Warszawie!

Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni, że Piotr Rutkowski reprezentujący @Targor-Truck uczestniczył w panelu dyskusyjnym "Zmiany Technologiczne w Transporcie Drogowym".
Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom, w szczególności Maciejowi Wrońskiemu, za zaproszenie oraz wszystkim uczestnikom dyskusji: Grzegorzowi Jóźwiakowi z Orlen, Jackowi Nowakowskiemu z IVECO i Marcinowi Rykała z Shell Polska.


Niezwykle interesująca dyskusja została podsumowana kilkoma ważnymi punktami. Przede wszystkim:
- rewolucja technologiczna w transporcie drogowym jest nieunikniona, ponieważ jest to jedna z najbardziej emisyjnych gałęzi gospodarki. Istnieją rozwiązania technologiczne, które pozwalają zmniejszyć ślad węglowy w branży transportowej i których możliwości Targor-Truck już wykorzystuje.
Jest to LNG i bioLNG, a za chwilę także energia elektryczna (IVECO HD BEV),

- nie można myśleć o dekarbonizacji i drodze do neutralności klimatycznej bez koniecznego wsparcia ustawodawczego ze strony Komisji Europejskiej i państw UE dla działalności gospodarczych o trwałym, korzystnym wpływie na środowisko.
Dlatego Dyrektywa 1999/62/WE dotycząca opłat za użytkowanie infrastruktury drogowej powinna uwzględniać łączny ślad węglowy związany z przejazdem pojazdu, a nie tylko emisji,

- w Polsce musimy, jak najszybciej dążyć do efektywnego wykorzystania potencjału z odnawialnych źródeł energii (OZE)

 

@Targor-Truck, jest jedną z pierwszych firm w Polsce, która wyznacza nowoczesne kierunki w ekologicznym transporcie.
Dynamicznie zmieniamy naszą flotę na pojazdy zasilane gazem i biogazem. A teraz jesteśmy szczególnie podekscytowani, gdyż do naszej „stajni” dołączy pierwszy ciągnik siodłowy IVECO HD BEV!
Chcemy, aby nasza działalność miała minimalny wpływ na środowisko naturalne i jesteśmy pełni świadomości oraz odpowiedzialności za ograniczenie naszego oddziaływania.
Jesteśmy otwarci i chętnie korzystamy z rozwiązań technologicznych, które kierują nas w stronę nowoczesnego wymiaru transportu, który idzie w parze z ochroną naszej planety.

Dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w ekologiczne rozwiązania! Razem możemy osiągnąć naprawdę wiele.

#TargorTruck #ekologicznytransport #dekarbonizacja #zmianytechnologiczne #niskoemisyjnatransportacja #odpowiedzialnosc #ochronasrodowiska #CSCMP_2023 #WarszawaStolica"